مرحله 4


مرحله 4: اجرای آرماتوربندی و بتن ریزی

 

اجرای آرماتوربندی و واتراستاپ یکی از موارد مهم و تخصصی در حیطه ی اجرا و پیاده سازی استخر است. موردی که شاید همه ی مجریان استخر آن را به عنوان اساس و پایه کار پراهمیت ندانند و یا به صورت دقیق به آن نپردازند.

آرماتوربندی باید به صورت دقیق انجام شود تا بتوانیم هم بند بگیریم و همچنین برای اینکه بتوان بتن کف و بتن دیوار را به هم وصل کنیم باید از واتراستاپ استفاده کنیم که از بحث آب بندی هم جلوگیری شود.

ما در این بخش به خوبی توانسته ایم در پروژه ها، آرماتوربندی را به نحو احسنت و صحیح اجرا و پیاده سازی کرده ایم و از واتراستاپ های بسیار مرغوب و باکیفیت استفاده کرده ایم.

 

 

استفاده از واتر استاپ مرغوب

 

 

بستن تمام گره های آرماتور جهت انتقال بهتر جریان هم بندی

آرماتوربندی باید به صورت دقیق انجام شود تا بتوانیم هم بند بگیریم و همچنین برای اینکه بتوان بتن کف و بتن دیوار را به هم وصل کنیم باید از واتراستاپ استفاده کنیم که از بحث آب بندی هم جلوگیری شود.

 

 

استفاده از اسپیسر بتنی

 

ما در آرماتوربندی نیز مشکل دیگری داشتیم که توانستیم این مورد را نیز با دانش 15 ساله ی پدیده استخر حل کنیم.

آن هم این بود که در آرماتوربندی اسپیسر نیاز بود. اسپیسرهای موجود در بازار پلاستیکی بودند و معایب زیادی را به همراه خود داشتند از جمله اینکه با بتن همگن نمیشد و یا اینکه به راحتی با فشار بتن روی آن می شکنند. مورد بعدی که وجود دارد این است که اسپیسرهای 12 سانتی متری نیز در بازار موجود نیستند و به همین دلیل نمیتوانستیم به صورت استاندارد کار کنیم.

در اسپیسرهای پلاستیکی میلگرد روی اسپیسر تکان میخورد و روی آن قفل نمیشد.

در این راستا پدیده استخر، به تولید اسپیسرهای 12 سانتی متری اوشن تک کرده است. این نوع اسپیسر کاملا با بتن همگن هست و جزیی از بتن می شود و میلگرد به راحتی روی آن قفل می شود.

همچنین دلیل استفاده از اسپیسر 12 سانتی متری به این خاطر است  که در استخرهای شخصی، بزرگترین لوله هایی که در کف استخر کار میشود 11 سانتی است و اسپیسر بتنی با قطر 12 سانتی متر جوابگو هستند.

 

استفاده از گیره مخصوص واتر استاپ

 

 

استفاده از کاسه چراغ مخصوص

 

در رابطه با چراغ های استخری نیز پدیده استخر راه حلی اندیشیده است که مشکل چراغ های استخری را نیز حل کرده است:

 

اجرای کاسه چراغ استخری اوشن تک توسط پدیده استخر
 

به صورت کلی چراغ های استخری به دو صورت روکار و توکار وجود دارند:

 

چراغ های استخری توکار:

افراد چراغ های توکار را از شرکت هایی خریداری می کنند و در کار قرار میدادند. مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است که این چراغ ها بسوزند. وقتی این چراغ های استخری می سوزند، ممکن است نمونه اینها وجود نداشته باشد و در قالب جدیدی وجود داشته باشند و از آنجایی که با قالب چراغ قبل کار گذاشته بودند یا باید حتما همان قبلی باشد و یا کلا از کار می افتد و جایگزینی نخواهیم داشت.

چراغ های استخری روکار:

برای استفاده از چراغ های استخری روکار نیز مجبور هستیم که بتن را سوراخ کنیم و آن را رول پلاک کنیم تا چراغ نصب شود. یکی از ایرادتی که نصب چراغ های روکار به کار می زنند این است که باعث نشتی می شوند و گزینه مناسبی نیست.

 

پدیده استخر در این راستا چراغ های استخری اوشن تک مدل اورانوس را روانه بازار کرده است. در این نوع چراغ از کاسه چراغی در بتن استفاده می شود که به تمامی چراغ های روکار می خورد و مناسب همه نوع چراغ روکار است و دیگر نیازی به سوراخ کردن بتن نیست و همچنین این نوع چراغ های استخری بدون آب هم نمیسوزند.