هیتریکاوری اوشن تک

تعداد بازدید : 29
نویسنده خبر :
منبع :
آخرین بروزرسانی : 1401/8/12

Print

PDF

0
    
11 1401 آبان

 

معرفی دستگاه تهویه هیت ریکاوری و تصفیه هوا اوشن تک 

 

 دستگاه تهویه یا بازیایی انرژی و تصفیه هوا ( هیت ریکاوری ) دستگاهی است که هوای تازه بیرون را پس از تصفیه با انواع فیلترها وارد ساختمان نموده و هوای کهنه را از آن خارج می نماید . این دستگاه ، انرژی هوای خروجی را بدون اینکه هیچ تماسی با هوای ورودی داشته باشد ، بازیابی می کند . دستگاه هیت ریکاوری که در تمام سال اعم از فصل سرد و گرم کارایی دارد ، به شما این امکان را می دهد که ضمن لذت بردن از هوای تازه با اکسیژن فراوان ، از شر آلاینده های داخل ساختمان از قبیل گرد و غبار و مواد شیمیایی خلاص شده و در عین حال بیش از 60 ٪ در مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی صرفه جویی نمایید .

 

تصفیه هوای ورودی:

 

تصفیه هوای ورودی در شرایط عادی آلودگی هوای فضای داخل چندین برابر آلودگی هوای بیرون است . دلیل آن منابع آلاینده داخلی از قبیل تنفس افراده گرد و خاک ، پخت و پز و استفاده از مواد شوینده است . از این رو تعویض هوای داخل با هوای تازه پیشنهاد می شود . لیکن این امر در روزهای آلوده سال چالش برانگیز است . چرا که انتخاب بین بد و بدتر را تداعی می نماید . ورود هوای تازه از طریق فیلترهای چند لایه در دستگاههای هیت ریکاوری آرتان بهترین راه برای حل این چالش است . چرا که هوای آلوده داخل با هوای تازه تصفیه شده جایگزین می شود . 

 

نحوه کارکرد دستگاه:

 

 دستگاه HRV قابلیت بازیافت انرژی در فصل سرد و گرم سال را دارد . نحوه عملکرد دستگاه در فصل سرد سال در شکل زیر نشان داده شده است . هوای سرد تازه ورودی به ساختمان ، در مبدل صفحه ای با هوای گرم خروجی از ساختمان تبادل حرارتی انجام داده و دمای آن تا حد مطلوبی گرم می شود . بدین ترتیب ، علاوه بر بازیافت حرارت و صرفه جویی انرژی ، مشکل تنش دمایی نیز رفع می شود . بطور مشابه ، در فصل گرم سال نیز ، هوای تازه ورودی با بازیافت سرمای هوای خروجی از ساختمان ، خنک تر می شود . 

 

 

با دیگر محصولات دانش محور اوشن تک آشنا شوید: 

 

فیلم معرفی دیگر محصولات دانش محور اوشن تک

 

دیگر محصولات را در لینک زیر مشاهده بفرمایید: 

محصولات دانش محور اوشن تک

 مقالات مرتبط


نظراتـــــــــ